Ломаева М.Я.

Ломаева Мария Яковлевна

педагогикалық еңбек ардагері

«Ковыльный ОМ» КММ

Ковыльный орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Мария Яковлевна Ломаева 45 жыл мектепке қызмет етуге, балаларды оқыту мен тәрбиелеуге, сүйікті жұмысына арнады. Кеше ғана болғандай: ол мектепті тамаша бітіріп, өмір бойы мамандық таңдап, өзіне еш қиындықсыз арнады және ешқашан өкінбеді.

Мария Яковлевнаның педагогикалық өмірбаяны - бұл үздіксіз жетілдіру, үнемі оқу, педагогикалық шеберлікті түсіну.

Ломаева Мария Яковлевна Украинада 1948 жылы 10 қаңтарда дүниеге келді. Мектепті бітіргеннен кейін Қазақстанға келді. 1977 жылы Целиноград педагогикалық училищесін бастауыш сынып мұғалімі мамандығы бойынша бітірді.

Шығармашылық және талантты адам ретінде Мария Яковлевна әрқашан сабақ беру іс-әрекетінен күнделікті және монотондылықтан кетуге деген ұмтылысымен ерекшеленді. Ол жай ғана сөзді шебер игерді, сабақтарды жарқын және қызықты өткізді, сондықтан оқушылар әрқашан оның сабақтарын асыға күтті, ойлауды, өз пікірлерін айтуды үйренді – мұғалім оны әрқашан бағалады.

Мария Яковлевнаның ашылып айтуынша, оның әріптестері, оңай болмаған еді. Барлық, екіншісі жете емес, басына шаққандағы әрбір ісіне орташа жан берді.

"Мұғалімдер мұғалімі" – Ломаева Мария Яковлевнаны осылай атауға болады, дейді біздің мектептің мұғалімдері.

Бұл кездейсоқ емес: әр әріптесінде ол педагогикалық жұмыста күшті жақтарын атап өтті, жаңадан бастаушыларға әдістемелік шеберліктің қыр-сырын мұқият және әдептілікпен үйретті. Кеңес алу үшін оған тәжірибелі де, жас та келді, және әрқайсысы үшін Мария Яковлевна жақсы сөз сөйледі. Ол әрдайым сүйкімділік пен кең эрудициямен, қарапайымдылық пен парасаттылықпен, қарапайымдылық пен мақсаттылықпен, талапшылдық пен сезімталдықпен ерекшеленді.

Көптеген жылдар бойы оның жақсы ұстаздары арқылы қанша адам өтті! Ол қанша оқушыға өмірге жолдама берді және олар сүйікті мұғалімінің жұмысын абыроймен жалғастыруда.

Мария Яковлевна ҚР Білім және ғылым министрлігінің грамотасымен, Есіл аудандық білім бөлімінің грамоталарымен марапатталған. Қазір құрметті демалыста, бірақ әріптестер мен оқушылар бұл туралы ұмытпайды, мектеп іс – шараларына шақырады, мерекелермен құттықтайды, оның Мамандыққа қызмет етудегі көпжылдық еңбегін бас әріппен бағалайды-Мұғалі

Жаңартылған күні: 06.10.2020 09:30
Құрылған күні: 06.10.2020 09:30